Remi en Tjandra van Wermeskerken
Papoea Nieuw Guinea
Nieuwsbrief van april 2006:
Wij dachten dat het leven in de bergen van PNG wat rustiger zou zijn dan ons leven in Canada, maar we hebben al weer een behoorlijk drukke maand achter de rug. We zijn onlangs weer verhuisd en zitten nu 'enigszins' gesettled in ons laatste huurhuis. (zie foto) Op
1 juni verhuizen we weer, dit maal naar ons echte huis. We voelen ons enorm gezegend met de 3 huurhuisjes waar we in konden zitten. De eigenaren lieten meer dan genoeg huisraad achter zodat we er gewoon in konden trekken. We hebben daardoor alle benodigd-heden zoals keukengerei, vaatwerk, linnen, etcetera.
Vlak voor onze verhuizing ontvingen we verscheidene dozen die we zonden vanuit de V.S. in november. Ze bevatten Remi's piloten logboek en andere belangrijke documenten, zo dat zijn PNG vliegbevoegdheid nu in aanvraag is. De dozen bevatten ook onze 5 fietsen hetgeen ons missiecentrum nu wat onveiliger maakt met 3 opgewonden kinderen die de heuvels afracen en dan weer omhoog in slakkegang, want sommige heuvels zijn erg steil.
Wij moeten nog een slaapkamer inbouwen in het huis voor we ernaar toe verhuizen op 1 juni. De persoon die daar toestemming voor moet geven is weg van mei tot november, dus we zijn hard bezig om toestemming voor onze plannen te krijgen voor zijn vertrek. We waarderen uw gebed hiervoor.
De nieuwe motor voor ons King-Air vliegtuig arriveerde op zaterdag vanuit Canada! Omdat de motor splinternieuw is was het een heel gepuzzel om uit te zoeken of alle onderdelen van het vliegtuig pasten op de nieuwe motor. Het ziet er nu naar uit dat we wat nieuwe onderdelen moeten bestellen voordat alles past, dus we weten nog niet wanneer de King-Air weer vliegt.
We hadden gehoopt dat de King-Air zou vliegen tegen de tijd dat we de 50e verjaardag van SIL zouden vieren op 21 april. Dat is nu dus niet mogelijk. Het komende jubileum wordt groots gevierd bijgewoond door enkele hoge overheidsfunctionarissen en vele andere gasten. Transport voor al deze mensen is al een logistiek hoogstandje op zich, want er is geen weg tussen de hoofdstad en Ukarumpa. Het jubileum op zich is een groots middel on de regering en anderen te laten zien wat SIL doet in PNG, en om de zendelingen hier het grote bereik van de bediening van SIL te laten ervaren. Als nieuwkomers kunnen we nauwelijks wachten om de presentaties van de vele verschillende afdelingen hier te zien.
Afgelopen week hadden we wat te vieren: de verloving van het stel waar we over deelden in de vorige nieuwsbrief. Bid voor hun, want Kevin is thuis tot december en Charlene gaat pas in december. Het wordt een moeilijke tijd gescheiden van elkaar, terwijl ze alles moeten regelen voor hun huwelijk.
De kinderen hebben hun eerste rapporten en deden het erg goed. We zijn trots op ze, dat ze hun leerstof zo snel hebben ingehaald. Amanda deed een schoolproject waarin ze insecten moest verzamelen rond het huis. Op de foto kun je zien dat er erg veel zijn en dat
sommigen erg groot en mooi zijn. Anthony en Angelina hielpen ook met verzamelen, het was erg leuk! Al onze kinderen zijn erg enthousiast over school en vinden het heerlijk om te gaan. Amanda, Anthony en Angelina houden ook van emailen, dus als er kinderen zijn die hun pen-pal willen zijn, zend ons dan een emailtje.
Het zelfde geldt voor de volwassenen natuurlijk. We horen heel graag van jullie, laat wat van je horen en laat ons weten hoe het met je gaat en wat je doet! Waarom druk je niet op deze email link!
We wensen jullie allen een heel bijzondere Pasen! Dat dit een tijd mag zijn van bezinning op wat God voor ons gedaan heeft. Hij stuurde Zijn Zoon om voor ons te sterven, zodat er vergeving zou zijn voor onze zonden en we eeuwigdurend leven kunnen ontvangen. Hoeveel te meer moeten we dan eigenlijk het Goede Nieuws brengen aan de velen die niet de kans hebben gehad om die in hun eigen taal te horen.
Handelingen 13:47
Bedankt voor jullie aandeel in het mogelijk maken dat wij hier in Papua Nieuw Guinea kunnen zijn om het Goede Nieuws te brengen aan velen die daar nog niet de kans voor hadden in hun eigen taal. Twee nieuw vertaalde Nieuwe Testamenten zijn klaar voor 2 gebieden hier. Velen zullen eindelijk in staat zijn om de Goede Boodschap te horen in hun eigen taal. Bidt dat velen Jezus zullen aanvaarden als hun Redder.
Remi heeft tijdens zijn vluchten hier uit eerste hand kunnen zien hoe geisoleerd vele vertalers leven in Papoea Nieuw Guinea. Ze betalen een hoge prijs om voor vele jaren in afgelegen dorpjes te leven om de taal te leren en daarna de bijbel te vertalen. Bid voor de vele vertalers die wonen in deze afgelegen dorpjes. En dank voor jullie ondersteuning om de vertalers te helpen met 6 SIL vliegtuigen en 2 helicopters. Gisteren nog pikte een van onze helicopters een stel op dat vast zat in hun dorp vanwege de erbarmelijke weg condities, hoewel ze slechts 15 km hier vandaan zitten!
Onlangs werden we weer herinnerd aan de risico's van vliegend missiewerk, met name in verband met het onherbergzame terrein hier met zijn vele hoge bergen.
Een Zwitserse MAF piloot verongelukte en zijn passagiers raakten ernstig gewond. Bid alstublieft voor de weduwe van de piloot en hun 4 kinderen en voor de gewonde passagiers!
Tezamen Hem dienende, Remi, Tjandra, Amanda, Anthony and Angelina.

Email: r-t.vanvan Wermeskerken@sil.org.pg
Adres:
SIL Box 33
Ukarumpa, EHP 444
Papua New Guinea
Adres:
Mission Aviation Fellowship of Canada
Box 368
264 Woodlawn Rd W
Guelph, ON N1H 6K5, Canada
Phone: 519-821-3914
Fax: 519-823-1650
Web: http://www.mafc.org
